Šv. Kazimieras (Kovarnių diena)

Kovo 4 dieną minima Kovarnių diena. Tai sena lietuvių šventė, skirta pavasariui pašlovinti. Atėjus krikščionybei su šia diena sutapatintos šv. Kazimiero varduvės. Šv. Kazimieras (1458-1484) buvo Lenkijos princas, kuris gyveno viengungišką, dievobaimingą, asketišką gyvenimą. Kazimieras mirė sulaukęs 26 metų nuo tuberkuliozės, palaidotas Vilniuje. Apie jį netrukus pradėjo sklisti stebuklingi pasakojimai, gandai, kad jis gydąs sergančiuosius nepagydomomis ligomis. 1521 m. jis buvo paskelbtas šventuoju.

Nuo seno buvo garsi Kaziuko mugė, kuri trukdavo kelias dienas, ar net savaitę. Ten pardavinėdavo rankų darbo gaminius: įvairias statines, geldas, puodus, darbo įrankius, ir kt. Kaziuko mugė garsėjo savo spalvingomis verbomis iš vasarą surinktų ir sudžiovintų gėlių, dažytų smilgų ir įvairiausiais raštais pintų verbų, kurias buvo nešamos šventinti per verbų sekmadienį.

Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>